Instagram Hikayeleri Bulanık - Ne Yapmalı nedeni nedir çözümü var mı? - Torbalı EgeTorbalı Ege

27 Eylül 2021 - 23:21
SON DAKİKA

Instagram Hikayeleri Bulanık – Ne Yapmalı nedeni nedir çözümü var mı?

Kullanıcılar, Instagram Hikayelerinin yüklendikten sonra bulanıklaştığını bildirdi. Bu size oluyorsa, sorunu gidermek için ince ayar yapabileceğiniz veya giderebileceğiniz birkaç çözümü vardır.

reklam
Instagram Hikayeleri Bulanık – Ne Yapmalı nedeni nedir çözümü var mı?
Son Güncelleme :

28 Nisan 2021 - 13:21

reklam

Bu sorun, kullandığınız telefonun türü veya bağlantı kaliteniz dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir. Neyse ki, bu sorunların çoğunun çözülmesi kolaydır. Bu makale, bulanık Instagram hikayelerini nasıl çözeceğinizi ve oyun yayınlama oyununuzu nasıl yoluna sokacağınızı açıklayacak.

Temel Sorun Giderme

Herhangi bir teknolojik konuda olduğu gibi, bazı temel sorun giderme işlemleri yapmak iyi bir fikirdir. Bu adımları izlemeniz, ister telefonunuzda ister uygulamanın kendisinde olsun sorunu tespit etmenize yardımcı olacaktır.

 • Farklı bir fotoğraf seçerek başlayın. Telefonunuzu yakın zamanda bir yedeklemeden geri yüklediyseniz, yeni bir fotoğraf çekin ve yükleyin. Fotoğrafın netliği değişirse, yedeklemenin bozulmasından kaynaklanıyor olabilir.
 • Fotoğrafı bir arkadaşınıza veya aile üyesine göndermeyi deneyin ve cihazlarından yüklemelerini sağlayın. Mükemmel bir çözünürlükle yayınlarsa, sorun telefonunuzda veya uygulamanızda olabilir.

Yukarıda listelenen sorun giderme seçeneklerinde gördüğünüz değişikliklere bağlı olarak, işe yarayacak deneyecek şeylerimiz var.

İnternet bağlantınızı kontrol edin

İnternet bağlantınız gecikiyorsa veya sabit değilse, hikayelerin yüklenmesi uzun sürebilir. Hikayeler düzgün yüklenmediğinde bulanık görünebilir veya hiç görüntülenmeyebilir.

Kötü bir internet bağlantısı, yüklediğiniz Instagram hikayelerinin pikselli görünmesine de neden olabilir. Bir video kaydederken, uygulama, videoyu başarılı bir şekilde yüklemek için kaliteyi otomatik olarak düşürecektir.

Bunu düzeltmenin en iyi yolu, güçlü bir Wi-Fi sinyaline bağlanmaktır. Ya da yüksek hızlı internet paketiniz varsa mobil veriye geçebilirsiniz ancak bu durumda Instagram ayarlarınızı da kontrol etmelisiniz.

Mobil Verileri Kullanırken Instagram Ayarlarını Yapın

Instagram’da mobil veri kullanımınızı minimumda tutan bir ayar vardır ve bu seçenek yayınınızın kalitesini önemli ölçüde düşürecektir.

Bu kısıtlamayı kapatmak için şu adımları izleyin:

 1. Instagram’ı açın.
 2. Alt menünün sağ tarafındaki profil simgenize dokunun .

 

 1. Sağ üstteki Diğer seçeneğini (üç yatay çizgi) seçin .
 2. Ayarlar’a dokunun .
 3. Git Hesap menüsü.

 1. ” Hücresel veri kullanımı ” na dokunun .
 2. ‘ Veri Tasarrufu’nu kapatın.

 

Bu, mobil veride olsanız bile yüksek kaliteli hikayeler yüklemenize ve ayrıca diğer kullanıcıların hikayelerini iyi çözünürlükte yüklemenize olanak tanır.

Telefonunuzun mobil ağdaki internet hızları yavaşsa veya gecikiyorsa, telefonunuzu kapatıp tekrar açın. Bu, telefonunuzun ağ bağlantısını kesip yeniden bağlanmasını sağlayacaktır.

 

Yukarıdaki seçenekler sorunu çözmediyse ağ ayarlarınızı sıfırlamayı da deneyebilirsiniz.

Ağ Ayarlarını Sıfırla Android

Ayarlar’a gidin – Yedekle ve sıfırla – Ağ Ayarlarını Sıfırla

İPhone’da Ağ Ayarlarını Sıfırla

 

yarlar – Genel – Sıfırla – Ağ Ayarlarını Sıfırla’ya gidin

Telefondaki Kamera Ayarlarını Yapın

Telefonunuz kaliteli fotoğraflar çekmiyorsa; Kamera Ayarları menüsünde bunu en üst düzeye çıkarmayı denemelisiniz. Şu talimatları izleyin:

 1. Telefonunuzdaki varsayılan Kamera uygulamasını açın.
 2. Ayarlar (dişli) simgesine dokunun. Genellikle ekranın sol üst köşesindedir.
 3. Resim boyutunu en yüksek kaliteye ayarlayın.
 4. Video kalitesi için de aynısını yapın.

 

Bunu bir iPhone’da yapmak için:

 1. Telefonunuzdaki ‘Ayarlar’ uygulamasını açın.
 2. Aşağı kaydırın ve ‘Kamera’ya dokunun veya üstteki arama çubuğuna yazın.
 3. Kamera kalitesini ayarlayın ve ‘Otomatik DHR’yi açın.

 

Şimdi yeni Instagram hikayeleri yakalamaya çalışın ve resimlerin hala bulanık olup olmadığını kontrol edin.

Uygulamanın Kamerasını Kullanın

Telefonun varsayılan kamerası çok daha güçlü olsa bile Instagram’ın kamerası uygulamada daha iyi görüntüler üretebilir. Bunun nedeni, kameranın uygulama için mümkün olan en iyi formata otomatik olarak ayarlanması ve sıkıştırma sırasında hiçbir kırpma ve kalite kaybı olmamasıdır.

Instagram’ın kamerası, biçime göre ayarlanan ve pikselli, uzatılmış ve düşük kalitede çıkmayan hikayeler üretebilir.

Uygulamayı güncelleyin

Instagram varsayılan olarak otomatik olarak güncellenmelidir. Ancak bu her zaman böyle değildir. Uygulama sürümünüz eskiyse, hikayelerin kalitesi çok daha kötü görünebilir.

Bu durumda, Play Store’u açmalı ve Instagram’ı aramalısınız. Uygulama yeni bir güncelleme gerektiriyorsa, uygulamanın mağaza ekranında bir ‘güncelleme’ seçeneği göreceksiniz. Ona dokunun ve uygulamanın güncellenmesini bekleyin.

Ayrıca uygulamayı silebilir ve yeniden yükleyebilirsiniz. Bu, güncelleme yoksa uygulamayı yenileyebilir.

Fotoğraflarınızı Yeniden Boyutlandırın

Instagram, yüklediğiniz fotoğrafın boyutunu ve kalitesini maksimum 1080 piksel ile sınırlar. Bu, özellikle daha iyi bir kameranız olduğunda görüntünüzün boyutunu ve kalitesini sıkıştırır ve düşürür. Yani 4000 x 3000 piksellik bir fotoğraf çekseniz bile Instagram onu ​​sıkıştıracaktır. Bu, yüklemeleri daha hızlı hale getirmeli ve veri kullanımını en aza indirmelidir.

Örneğin, Infinity Ekranlı telefonlara sahip kameralar Instagram için optimize edilmemiştir. Görüntüler önizleme sırasında iyi görünebilir, ancak bunları yüklediğinizde pikselleşir veya odak dışı kalırlar.

Biçimi değiştirmeyi deneyebilir veya görüntünüzü Instagram için daha uygun hale getirmek üzere yeniden boyutlandırmak için gibi üçüncü taraf bir araç kullanabilirsiniz . Bu araç özellikle yüklediğiniz videoyu sıkıştırmanıza veya yeniden boyutlandırmanıza olanak tanır.

Bunu düzeltmenin başka bir yolu, doğru çözünürlüğü elde etmek için bazı fotoğraf düzenleme uygulamalarını kullanmaktır.

Fotoğraf Düzenleme Uygulamalarını Kullanın

Resimleri ve videoları Instagram hikaye formatına uyacak şekilde değiştirmek için kullanabileceğiniz birçok üçüncü taraf uygulaması vardır.

Canva ve Snapseed gibi uygulamalar , görüntüyü kalite kaybı olmadan Instagram hikaye formatına sığacak şekilde sıkıştırır. Hikayeniz için çok çeşitli efektler, çıkartmalar, filtreler ve simgeler de var.

Öte yandan inShot gibi uygulamalarla hikayeleriniz için videolar hazırlayabilirsiniz . Bu video düzenleyici, videolarınızı otomatik olarak hikayeniz için mümkün olan en iyi formata dönüştürecektir.

Bu uygulamaların kullanımı sadece son derece eğlenceli olmakla kalmaz, aynı zamanda cihazınız bu uygulama için yeterince optimize edilmemişse hikayeleri özelleştirmek için de en iyi çözümdür.

Bu işe yaramazsa

Instagram Hikayelerinizle hala sorun yaşıyorsanız, Instagram üzerinden yardım alabilirsiniz. Instagram uygulamasında: Profil resminize tıklayın ve Ayarlar’a gidin. “Yardım” seçeneğine dokunun.

Sorunu Instagram geliştiricilerine bildirebilir ve geri bildirim alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram ile ilgili sorularınıza birkaç cevap daha var!

Instagram Hikayemdeki etkileri nasıl değiştiririm?

Hikayenizi zaten yayınladıysanız, herhangi bir düzenleme yapmakta çok zorlanacaksınız . Ancak, Hikayenizi yayınlama sürecindeyseniz, gönderinizin görünümünü ve kalitesini değiştiren ekleyebileceğiniz birkaç efekt vardır.

Kamera ekranından, ekranın altındaki çekim düğmesini bulun. Kayda başlamadan önce, yeni efektler eklemek için sağa kaydırın. İstediğinizi bulmak için mevcut seçeneklerle oynayın. Beğendiğiniz birine geldiğinizde, kayıt düğmesini basılı tutun ve diğer Instagram Hikayelerinde yaptığınız gibi göndermeye devam edin.

Instagram’ı güncelleyemiyorum. Ne oluyor?

Yukarıda bahsedildiği gibi, Instagram Hikayenizin sıkıntılarını gidermek için seçeneklerden biri uygulamayı güncellemektir. Ancak herkesin bu seçeneği yoktur. Güncelleme başarısız olursa veya bir hata alırsanız, bunun için en yaygın birkaç suçlu vardır.

Uygulamanızı güncelleyemiyorsanız, telefonunuzun depolama alanını kontrol edin. İster iOS ister Android kullanıyor olun, telefonunuzda uygulamayı yüklemek için yeterli depolama alanı yoksa bir hata alırsınız veya güncelleme başarısız olur.

Yeterli depolama alanınız olduğunu varsayarsak, cihazınızın çalıştırdığı yazılım sürümünün de güncel olup olmadığını kontrol etmek isteyebilirsiniz. İOS 11 gibi daha eski bir şey çalıştırıyorsanız, muhtemelen Instagram’ın mevcut sürümünün yazılımınızla uyumlu olmadığına dair bir hata alırsınız. Bu durumda, telefonunuzun yazılımını güncellemenin zamanı geldi.

Son olarak, bazı güncellemelerin wifi üzerinden yapılması gerekiyor. Telefonunuzu kablosuz ağa bağlamayı ve ardından güncellemeyi yapmayı deneyin. Bu, piliniz azaldığında da olabilir, bu nedenle telefonunuzun fişinin takılı olduğundan emin olun ve tekrar deneyin.

 

 

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam

BENZER HABERLER

reklam