Burçlar - Torbalı EgeTorbalı Ege

29 Temmuz 2021 - 16:01
SON DAKİKA

Burçlar

ÖZELLİK SEÇİN
YENGEÇ BURCU 22 Haziran - 23 Temmuz

Mottosu: Merhametsiz insanları hayatım boyunca anlamayacağım!

Yönetici Gezegeni: Ay

Elementi: Su

Yeni ticari faaliyetleriniz olabilir. İkili görüşmeler gerçekleştirebilir, kimlerle ve nasıl bir çevreyle hareket etmeniz konusunda araştırmalar yapabilirsiniz. Özgüveninizin sizi yarı yolda bırakacağı hissine kapılmadığınızda, bugünü oldukça verimli geçirebilirsiniz.

Haftaya burcunuzdan ayrılan Merkür’ün Aslan burcuna geçişi ile başlıyorsunuz. Yeni ticari hamleler yapmak isteyeceksiniz. Bu konuda teklifler alabilir, aranan kişiler içinde olduğunuzu görmek hedeflerinize giden yolu kısaltabilir. İkili görüşmeler ön planda yer tutarken, standartlarınızı de yükseltiyorsunuz. Jüpiter’in Kova burcuna geri dönüşü, mirasla ilgili gündemlerinizi sonuçlandırmanızı kolaylaştıracaktır. Bazı maddi ve manevi hesapları kapatmak için çaba göstermeniz gerekebilir.

Mars, Başak burcunda seyahatine başlıyor. Samimi ilişkilerinizin olduğu kişilerle zaman geçirmek için harekete geçebilir, herkesi memnun edecek planları hayata geçirebilirsiniz. Hukuksal konularınız ve seyahat planlarınızı hızlandırabilir, sonbahar öncesinde bütün işleri tamamlayabilirsiniz. Bu süreçte trafikte geçireceğiniz zamanlara da ayrıca özen göstermeniz gerekecektir. Motivasyon Sözü: İnciler kumsalda olmaz. Eğer onları arıyorsan, suya dalmalısın.

Sevgili Yengeçler ve yükselen burcu Yengeç olanlar, maddi ve manevi yönden parlayıp yenilendiğinizi hissedeceğiniz bir Temmuz ayı sizi bekliyor. Burcunuzda gerçekleşecek yeniay, hayatınızla ilgili önemli başlangıçları işaret ediyor. Dış görünüşle ilgilenebilir, dolabınızı yenilemek isteyebilirsiniz. Hayata karşı bakış açınızda eksiğinizi hatanızı bulup daha iyisiyle yola devam edebileceğinizi anlıyorsunuz. Merkür’ün de burcunuza gelmesiyle, kendinizi daha iyi ifade edebileceksiniz. İlişkilerinizdeki pürüzleri silmeye başlıyorsunuz ama fazla korumacı ve hassas olmamaya dikkat etmelisiniz. Chiron Koç burcunda geri hareketine başladığında, kariyerinizde yaşadığınız bazı haksızlıkları ve bunların telafilerini önünüze getirebilir. Vaktinde yaşadığınız bazı sorunların aslında sizi şu anki ileri konumunuza getirdiğini fark etmeniz, ödülün boyutunu da arttıracaktır. Güneş burcunuzdaki seyahatini bitirip Aslan burcuna geçiyor. Kendinizi daha değerli hissetmeye başlıyorsunuz. Finansal anlamda yeni girişimler yapabilir, mevcut çalışmalarınızla göz doldurarak kazançlarınızı katlayabilirsiniz. Venüs’ün Başak burcuna geçmesiyle, ilişkileriniz ve sözleşmeleriniz hem hız hem de verim kazanacak. Fikirler her zamankinden daha etkili ve detaylı olacağı için yapmak istedikleriniz konusunda daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Önemli anlaşmalarınız ya da imza atmanızı gerektiren konular için şanslı bir zaman dilimindesiniz. Kova burcundaki dolunay ile miras, vergi, alacak - verecek konularıyla ilgili işleriniz ve başvurularınız artık son haline geliyor. Kendi planlarınıza öncelik veriyorsunuz. Sizi endişelendiren konularda ne yapacağınızı daha iyi görüyor olmak işleri sizin adınıza kolaylaştıracaktır.Merkür ay sonuna doğru burcunuzdan ayrılarak Aslan burcuna geçiyor. Jüpiter’in de gerileyerek Kova burcuna gelmesi, ticari anlaşmalarınız ve ek gelirleriniz konusunu önünüze getirebilir. İkisi arasındaki bağlantı ve farkları yeniden değerlendirmeniz gerekebilir.Aslan burcundaki Mars’ın Başak geçişine başlaması, bu konudaki hareketliliği arttırabilir. Hem kişisel düzeyde hem de çevrenizde yoğun ve güzel gelişmelere tanıklık edebilirsiniz. Fikirlerinizi işlemek konusunda şanslı zamanlardasınız.Motivasyon Sözü: Hayatı art arda gelen bir dizi dert ve sıkıntı olarak görebileceğiniz gibi, bir hazine birikimi olarak da görebilirsiniz.

Yengeç burcunu 2021'de neler bekliyor?

Bu yıl sizler için oldukça rahat ve keyifli olacak. Yavaş yavaş ilerlemeye başlayacaksınız. Çünkü 2020 yılında o kadar çok yıprandınız ki kendinizi daha fazla yorabilecek bir alanınız kalmadığını düşünüyorsunuz. Oğlak burcundaki Satürn'ün geçişi sizleri oldukça zorladı. Şimdi bu yıl Satürn Kova geçişi sizleri daha fazla toparlayacak ve somut adımlara ilerletecek diyebiliriz.

Ancak Satürn sizlere 2020 yılında ödülleri vermedi. Tüm ödülleri yavaş yavaş 2021 yılında alacaksınız. Bu yılın sizler için zengin ve servet elde edebilme fırsatları yakalayacağınız bir yıl olduğunu söyleyebiliriz. Hem Jüpiter hem de Satürn artık sizlerin gelir kaynaklarınızı temsil eden sekizinci eve giriş yapması bu bağlamda sizleri güçlendirecek. Sürekli çok çalışmak ve yeni servetler kazanmak önemli olacaktır.

2021'in gelişiyle birlikte, 2021 tahminlerine göre gelirde sürekli bir artış göreceksiniz. Jüpiter, Kova ve 8. ev geçişiniz o yılki geliri iyileştirmenin nedeni olacak. Nakit bakiyesinin arttığını göreceksiniz ve bu servetinizi artıracaktır.

Bununla birlikte, Satürn'ün Kova burcundaki geçişi harcamalarda da bir artış görmenizi sağlayabilir. Yani bir yerden gelirken bir yerden gidiyor gibi hissedebilirsiniz. Bunu çok iyi inşa etmelisiniz. Aynı zamanda bu yıl tüm hukuksal konularınızda başarı elde etmeye açıksınız. Mesela bir hukuksal konu sonucunda elinizden bir para çıkmak zorunda kalabilir. Bunu ödemek sizi bir yandan zorlarken bir yandan özgürleştiriyor olabilir.

Yengeç burcunun 2021'de iş, para ve çalışma hayatı nasıl olacak?

2021 yılı sizler için oldukça önemli olacak. 2020 yılı ilişkilerde aydınlanma noktasında sizi zorluyordu. Artık hayatınızda kimlerin olması gerektiğini ya da kimlerin olmaması gerektiğini daha iyi gördünüz. Bunun için bir şey yapamasanız da en azından artık farkındasınız.

Şimdi harekete geçme yılına giriş yaptınız. Ortaklıklarınız ve iş birliklerinizin çok önemli olduğu bir yıl içine giriyorsunuz. Belki bir şirketiniz var hisselerinizle ilgili yol ayrımlarına gideceksiniz ya da bir şirket kuracaksınız ortak arıyorsunuz. Bununla ilgili her türlü farklı senaryoyu kendinize yazabilirsiniz. Parasal anlamda bireysel ve özgür olmayı isteyeceğiniz bir yıl içinde olacaksınız. 8.ev marka oluşturmak demektir. Markanızı yaratıyorsunuz. Bir konuda ya da bir değerde bir şeyleri belirliyor olacaksınız.

Yengeç burcunun 2021'de özellikleri nasıl olacak?

Kimse yaşamını hiç yara almadan sürdüremez. Bunu kabul edelim. Ciddi bir hastalık, kaza, işsizlik, ayrılık ya da kayıplar mutlaka karşılaşılacak konulardır. Sizler de 2020 yılında bunların bir çocuğunu hayatınızda yaşamış olabilirsiniz.

Yaşam sizi belki de ruhsal olarak Allah ile güçlü bir bağlantı kurmaya doğru ilerletti. Bu benim başıma neden geldi dememeyi ve bunun da mutlaka bir nedeni olduğunu anlamaya sürükledi. Bu yaşananlar şimdi bu yıl sizlerin işine yarayacak. Yaşamak ile sadece var olmak arasındaki farkı çözdünüz. Şimdi bu yıl çözdüğünüz bu şeyi teoride uygulamaya koyulma kısmı olacaktır. Kendinize bir amaç dayatmak yerine karşılaşacağınız amaca açık olmayı öğrenmelisiniz. İzin verin sonuç sizi şaşırtsın. Bu daha heyecan verici olacak.

Yengeç burcunun 2021'de aşk hayatı

Aşktan umduğunuzu bulamadığınız için kendinizi bu yıl işe güce ve parasal anlamda güven duyacağınız işlere vermeye başlayacaksınız. Ama tabi ki hayat vazgeçtiğiniz yerden sizi şaşırtamaya tüm gücüyle devam edecekti. Aşk hayatınızda oldukça heyecanlı gelişmeler içine gireceksiniz.

Geçmiş bir ilişkiniz yeni bir format kazanarak hayatınızın merkezinde size yaşama karşı motivasyon kazandıracaktır. Bundan kaçmak ya da geri adım atmak ne kadar isteseniz de bu durum içsel olarak imkân vermeyebilir. Venüs 03 haziran ve 28 Haziran arasında sizin burcunuzda ilerleyecek ve bu zaman diliminde durumlar daha görünür hale gelebilir.

Yengeç burcu için 2021 Nisan-Mayıs ayı içerisinde öne çıkanlar

26 Mayıs ay tutulması ve 10 Haziran güneş tutulması oldukça sizler için önemli olacak. İş yerinizi başka yere taşıyabilirsiniz. İş arkadaşlarınız değişebilir. Çalışanlarınız iş değiştirebilir ya da eşinizle ortak işler yapıyorsunuz yol ayrımlarına gidebilirsiniz. Yeni bir düzen kurmak isteyeceksiniz. Bunu nasıl geliştireceğiniz hakkında fikirleri Nisan ayında tasarlayacaksınız. Taşınma ya da yer değişikliği sizler için önemli olacak. Bu dönemde işten ayrılma kararı da alabilirsiniz.

Yengeç burcu için 2021 Eylül-Ekim ayı içerisinde öne çıkanlar

Yabancılarla iş yapıyorsanız ya da yabancı bir ortaklık teklifi içindeyseniz bu alanda büyük bir adım atmak isteyebilirsiniz. Bu noktada özellikle haziran ayında neler yaşandığını iyi bir şekilde düşünebilirsiniz. Eğer haziran ayında bu konu ile ilgili güzel ve iyi şeyler yaşandıysa adım atabilirsiniz.

Yengeç burcu günümüzde 22 Haziran ile 23 Temmuz arasında doğan kişilerdir.

 Grup: Su, negatif ve dişi

 Yönetici Gezegeni: Ay

 Renk: Gümüş, eflatun ve gri

 Uğurlu Taşı: İnci

 Şanslı Sayısı: 2

 Şanslı Günü: Pazartesi

 Karşıt Burç: Oğlak

 Şehirleri: Amsterdam, Milano, Manchester, Stockholm ve İstanbul

 Metal: Gümüş

 Çiçekleri: Nilüfer, beyaz gül ve zambak

 Ağaçlar: Defne ve köknar

Yengeç Burcu Kişisel Özellikleri

Yengeç burcu olan kişiler genel olarak hayatlarındaki her konuda aşırı derecede alıngan, hassas ve de kuruntulu olan kişilerdir. Sorumluluk duyguları da oldukça çok gelişmiş olmaktadır. Yengeç burcu olan kişiler duygusallıkları ve de duyarlılıkları ile tanınırlar. Ayrıca bu kişiler genel manada çevresinde yer alan her insandan hassasiyeti beklerler. İyi günlerinde neşeli, mutlu, iyi kalpli, yardımsever, çok düşünceli ve de anlayışlı kişiler olmaktadırlar. Fakat herhangi belirli bir neden olmadan da somurtkan ve de alıngan olabilirler. Yakınlarını veya arkadaşlarını çok sevmelerine karşın aslında bu durumu pek fazla belli etmezler. Sabırlı yengeç burcu olan kişiler tartışmalardan hiçbir şekilde hoşlanmazlar. Duygularını da sessiz bir şekilde her daim saklarlar.

Yengeç Burcu Fiziksel Özellikleri

Yengeç burcu insanı olan kişiler fiziksel olarak genelde soluk, beyaz tenli, orta boylu ve de kısa boylu, yuvarlak yüzlü olmaktadır. Gözleri genel olarak gri veya mavi gözlü olmaktadır. Saçları ise genel olarak mat veya kahverengi olur. Yengeç burcu olan kişiler tartışmasız çok güzel olurlar. Ay gezegenini simgelemekte olan güzel yüzleri bulunur ve vücut yapıları da gençliklerinde güzel olur. Yaşları ilerleyen yengeç burcu kişileri dikkat etmezler ise kilolu tombul vücutları olur.

Yengeç Burcu Zayıf Yönleri

Yengeç burcuna sahip olan kişiler duygusal alışkanlıklarına aşırı derecede bağlı olması sebebi ile bazı sorunlar yaratabilir. Duygusal hayatında endişe ile birlikte kıvranarak kendini acındırabilirler. Ayrıca duygusal şantaj uygulayarak kendilerini kurban rolüne de sokabilirler. Yeteri kadar ve her zaman objektif olamayabilirler. Yengeç burucu olan kişilerin duygusal durumu sürekli bir şekilde değişim içinde olduğu için kolay bir şekilde depresif olabilirler, kendilerini de olumsuz duygulardan kurtarması ve de güven kazanması oldukça uzun zaman alır.

Yengeç Burcu Güçlü Yönleri

Yengeç burcu olan kişiler genel olarak yumuşak huylu kişilerdir. Nostaljik duygular ile hareket eder ve de bu kişiler sevdiklerini çok korurlar. Yengeç burcu olan kişiler son derece koruyucu olan kişilerdir. Bu özelliği ile birlikte ilişkilerinde uzun vade ararlar. Şipşak aşklar yaşamazlar. Bu kişiler genel olarak şartlar ne kadar zorlayıcı olsa bile ilişkilerinde her daim kararlılık gösterirler. Fırtınalı beraberliklerde bile her zaman sabır gösterebilir. Ayrıca yengeç burcu olan kişiler koruyucu bir anne olma rolünü de alabilirler. Oldukça sıcak bir yuva ve de aile yaratmak yengeç burcu olan kişiler için son derece önemlidir.

Yengeç Burcu Kötü Özellikleri

Yengeç burcu olan kişiler genel olarak kendi konfor sınırlarına çok alışkın olduğu için yenilikleri hoş karşılamaması ile yer almaktadır. Yengeç burcu olan kişiler yeniliklere açık olmaması ile bilinen kişilerdir. Bu sebep ile çevresinde yer alan yabancı faktörlere karşı çok ön yargılı olurlar.

 Yengeç burcu olan kişiler bazen kaprisli ve de alıngan olabilirler. Buna ek olarak yengeç burcu olan kişiler oldukça duygusal ve de hassas bir yapıya sahip olmaktadırlar. Bu kişiler genel olarak çok kolay bir şekilde üzülüp ağlarlar.

Yengeç Burcu İyi Özellikleri

Yengeç burcuna sahip olan kişiler genel olarak vicdanlı olması ile bilinirler. Yengeç burcu neredeyse hemen hemen herkese vicdanını da ön plana koyarak yaklaşmaktadır.

Yengeç burcu olan kişileri yöneten vicdanı ve de kalbi olmaktadır. Bu neden ile de yengeç burcunun iyi yönlerini sayarken vicdanlı olmasını unutmamak gerekir. Ayrıca yengeç burcu olan kişiler ailesine her daim oldukça düşkün olurlar ve büyük ilgi çekerler.

Duygusal ve de hassas karakteri ile birlikte manevi konulara da oldukça eğilimlidir. Yengeç burcu olan kişilerin iyi özellikleri arasında birikim yapma özelliği de bulunur. Yengeç burçları genelde para biriktirme veya para ayırma konusunda çok iyidir. Ayrıca yüksek bir merhamet duygusuna sahip olmaları ile bilinen yengeç burcu kişileri yardımsever ve sabırlı olurlar. Yaratıcılık özellikleri de vardır.

Exit mobile version